Najnowsze wiadomości z kraju top news

Ocena:
0.00/0

Wiadomości zastąpiły Dziennik Telewizyjny, program będący symbolem propagandy PRL[7]. Przekształcenie Dziennika Telewizyjnego w Wiadomości jest głównym elementem przemian w telewizji publicznej, jakie miały miejsce w 1989 wraz z transformacją systemową w Polsce.

Pierwsze wydanie Wiadomości zostało wyemitowane w sobotę, 18 listopada 1989 o godz. 19:30, poprowadził je Wojciech Reszczyński pod redakcją Jacka Snopkiewicza[8]. Dzień wcześniej nadano Dziennik Telewizyjny, twórcy Wiadomości mieli więc 24 godziny na przygotowanie studia.

Pierwsze wydanie zostało nadane sprzed białej ściany, aby podkreślić, że zaczyna się „od zera”. Wojciech Reszczyński przywitał się słowami: „18 listopada, sobota, Wiadomości.

Dobry wieczór. Mam nadzieję, że program ten będzie zdobywał z dnia na dzień państwa zaufanie. Wiadomości w naszym nowym dzienniku będą dobre lub złe, oby tych ostatnich jak najmniej, ale zawsze prawdziwe. Liczymy na pomoc i współpracę”[9]. W obawie przed ewentualnymi usterkami początek pierwszego wydania serwisu został nagrany wcześniej[10].

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy